Zubný strojček nie je len pre tínedžerov: Prečo by mu mali dať šancu aj dospelí?

Už dávno nie je pravda, že zubné strojčeky sú vyhradené iba pre dospievajúcich a tínedžerov. Aj dospelí čoraz častejšie volia ortodontickú liečbu na riešenie estetických alebo funkčných problémov so zubami. V súčasnosti existuje mnoho možností liečby pre tých, ktorí sa rozhodnú vyrovnať si zuby. Netreba sa báť toho, že si na ortodontickú liečbu príliš starý. Vyrovnanie zubov nemá vekové obmedzenie. Takže ak chceš mať zdravší a rovnejší úsmev, môžeš sa do toho pustiť bez ohľadu na svoj vek.

Ortodontická liečba môže mať pozitívny vplyv na celkovú zdravotnú starostlivosť o chrup. Zubné strojčeky si vyžadujú zvýšenú starostlivosť a častejšiu dentálnu hygienu, čo vedie k zlepšeniu čistoty ústnej dutiny a celkovej dentálnej hygieny. Navyše, keď sú tvoje zuby rovné, ľahšie sa čistia, uzatvárajú sa medzery a miesta medzi zubami, kde sa zadržiava zubný povlak a baktérie, ktoré vedú ku kazom a zápalom.

Vyrovnávanie zubov môže pomôcť aj pri iných bežných zdravotných problémoch spojených s ortodontickými problémami, ako sú bolesti hlavy alebo čeľuste. Niektoré ortodontické problémy môžu dokonca viesť k opotrebeniu a poškodeniu zubov, čo zvyšuje riziko straty zubov a nákladnejších náprav. Investícia do strojčeka sa ti tak vráti.

Rovný úsmev môže pomôcť aj s pokriveným sebavedomím. Ak máš problém s krivými zubami, môžeš sa cítiť neisto a menej sa usmievať na tvoje okolie. Po úspešnej ortodontickej liečbe sa budeš cítiť lepšie a sebavedomejšie.

Ako dospelý pacient máš úplnú zodpovednosť za všetky aspekty svojej ortodontickej liečby. Preto je dôležité, aby si si vybrali správny typ strojčeka, ktorý nebude obmedzovať tvoje stravovacie návyky či životný štýl. 

V tomto prípade je najvhodnejšou voľbou neviditeľný strojček, ktorý je jednoducho udržiavateľný, nemusíš sa kvôli nemu obmedzovať v jedle a vďaka jeho priesvitnému materiálu si tvoje okolie ani nevšimne, že ho práve máš na sebe.

Chceš vedieť, či si vhodným kandidátom na liečbu našim neviditeľným strojčekom? Vyplň formulár a my ťa budeme kontaktovať.

More from author

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Related posts

Latest posts

starlynr® thrilled to participate in Women In DSO® Empower and Grow Conference in Las Vegas

Las Vegas, March 6-8, 2024 - starlynr®, industry and global alliance partner in women in DSO, represented by the advisory board member Mira Moawad...

Empowering Dental Care: The Essential Role of Informed Consent in Clear Aligner Treatment

“Informed consent” are two words that you must be familiar with. If you're a dentist using starlynr® clear aligners in your practice, then you...

starlynr® Level 1 Training Webinar: Empowering General Practitioners in Clear Aligner Therapy

starlynr® Level 1 Training Webinar: Empowering General Practitioners in Clear Aligner Therapy starlynr® recently hosted an insightful Level 1 training webinar tailored for General Practitioners...